Від 15 березня українці не зможуть поховати рідних без дозволу суду, який має за 3 дні призначити експертизу. Без рішення суду морги тіло не прийматимуть.

"У судах уже готуються до надмірних навантажень. В Києві звертатимуться тільки в Шевченківський районний суд. Лише торік там розглянули понад 30 тисяч клопотань кримінального провадження, і це не враховуючи інших цивільних справ, яких було майже стільки ж. Люди будуть змушені чекати", - каже суддя Ірина Фролова.

Тіла померлих потрібно буде щонайменше 72 години зберігати.

"Якщо померла вдома, тоді родичам потрібно знаходити якийсь вихід, щоб перебувало тіло протягом цих 72 годин. Таким виходом можуть бути лише приватні холодильні камери, доба утримання тіла в котрих коштуватиме від 280 до 350 гривень. Але можливості приватників обмежені, і місць вистачить не всім", - розповів Олег Садовий, завідувач відділення паталогоанатомії Київської міської лікарні №1.

Автор цих новацій від Радикальної партії Андрій Лозовий.